Wszystkie pola są wymagane.

Uczniowie proszeni są o skorzystanie z formularza przypomnienia hasła dostępnego na stronie Uczeń
Logowanie

O programie

Program edukacyjny Moje finanse wykorzystuje nowatorskie metody pracy z uczniami, które mają na celu rozbudzić w nich aktywność poznawczą, wyposażyć w praktyczną wiedzę i kluczowe umiejętności z zakresu szeroko rozumianej edukacji finansowej, ekonomicznej i społecznej.

Program Moje finanse  skierowany jest do młodzieży w wieku 15–19. Jego celem jest poszerzanie wiedzy uczniów dotyczącej zasad działania sektora finansowego oraz kształtowanie umiejętności, które umożliwią im efektywne zarządzanie finansami osobistymi i budowanie własnego kapitału społecznego – ekonomiczno a także budowanie swojej przyszłości zawodowej.

Program składa się z ośmiu modułów tematycznych: Świat finansów, Polubić banki, Inwestycja w siebie, Moje inwestycje, Bezpieczne finanse, Mój budżet, Moje kompetencje oraz Rynek pracy. Treści programu są zgodne z podstawą programową kilku przedmiotów: podstawy przedsiębiorczości doradztwo zawodowe, wiedza o społeczeństwie, przedmiotów zawodowych i ekonomicznych a także godzin wychowawczych dla szkół ponadpodstawowych.

Każdy z modułów wyposażony jest w komplet materiałów dydaktycznych umożliwiających nauczycielowi stosowanie nowatorskich metod pracy z uczniami zarówno w systemie pracy stacjonarnej jak i zdalnej. Poszczególne moduły zawierają propozycje zadań edukacyjnych o różnym poziomie trudności. Koncepcja programu daje nauczycielowi możliwość wdrożenia materiałów w szkole w różnorodny sposób. Ostatecznego wyboru ćwiczeń do realizacji z uczniami dokonuje nauczyciel, mając na względzie ich potrzeby i zainteresowania oraz możliwości czasowe.

Program przewidziany jest do realizacji na lekcjach lub na zajęciach pozalekcyjnych w systemie klasowym i pozaklasowym, w ramach przedmiotu podstawy przedsiębiorczości lub innych przedmiotów ekonomicznych, społecznych i zawodowych.

Program „Moje finanse” realizowany jest przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości od 2005 roku, dotychczas wzięło w nim udział ponad 1,5 mln uczniów. Co roku bierze ok. 100 000 uczniów, ok. 1500 nauczycieli oraz ponad 1 000 szkół. Od kilku już lat Honorowy Patronat nad programem „Moje finanse” obejmuje Ministerstwo Finansów.

Zapraszamy do udziału w programie.

Nowe terminy warsztatów

Drodzy nauczyciele,

zapraszamy na warsztaty dla nauczycieli dotyczące realizacji programu "Moje finanse" w szkołach. Warsztaty odbędą się w dwóch terminach 12.04.2021 r. o godz. 14:30 oraz 14.04.2021 r. o godz. 16:00. W celu uzyskania linku do transmisji prosimy rejestrację na stronie: http://fmpwarsztaty.pl/

Instrukcja rejestracji:
1. Klikamy w link: http://fmpwarsztaty.pl/
2. "Dołącz do zajęć"
3. Wybieramy jeden z dwóch terminów
4. "Przejdź do podsumowania"
5. Uzupełniamy swoje dane, imię, nazwisko oraz e-mail, (numer telefonu nie jest obligatoryjny).
Proszę sprawdzić poprawności wpisanych danych oraz czy adres e-mail nie zawiera literówek, ponieważ na podany adres e-mail zostanie przesłany link do warsztatu.
6. "Wyślij"
7. Na podany adres e-mail zostanie przesłany link do warsztatu.

W przypadku problemów lub wątpliwości proszę o kontakt e-mail: maja.baranska@junior.org.pl

Do zobaczenia!
Zespół Fundacji

więcej
Zgłoszenie do programu
Zapraszamy nauczycieli do zgłoszenia się do programu.

więcej